Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:03




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 Airsoftová scéna 2017 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Airsoftová scéna 2017
Zdarec,
opět po pár letech jsem tu zpět :-D

Chic se zeptat, jak na tom je airsoft scéna? Obecně mi během mé pozorovací mise připadlo, že to celkem dost upadlo. Nevídám nikde žádné pozvánky na akce, nábory do týmů atd. Má smysl investovat peníze a vracet se zpět k softu?


07 pro 2016, 13:24
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Záleží odkud jsi, a co očekáváš :D
Zkušenosti - lidi vesměs nechtějí do týmu, nebo jsou součástí nějakého starého nefunkčního týmu a nechtějí ho opustit asi ze sentimentu.
V okolí Brna je každý týden akce v Ketkovicích + nějaké jiné akce, známý hrozně chválí akce v Zivci (Hradec Králové) nebo jak se to tam jmenuje.

EDIT: Strašně moc věcí se přesunulo na XichtKnihu a těch skupin je tam tolik, že se v tom nikdo nevyzná.


07 pro 2016, 14:50
Profil
Četař
Četař

Registrován: 17 lis 2012, 16:13
Příspěvky: 19
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Zdar,
vítám tě zpět :D Podle mě se toho moc na softové scéně nezměnilo, jediné k čemu podle mě došlo je, že se všichni víc selektovali. Ti co dělali hodně military, tak ty už vůbec nepotkáš na pláckobitkách a naopak. Akce se čím dál tím víc chystají v rámci různých aliancí a jen pro zvané týmy a pláckobitky vypadají pořád stejně. Jinak kultura hráčů se vůbec nezměnila, trochu mi přijde, že naopak zhoršila, ale to je asi tím, že potkávám dost nováčků, ale plus minus je na akcích pořád stejně. Výběrek do týmů potkávám dost, ale ne na fórech, ale spíš na fcb stránkách, ale jsou pro mě dost zklamání, protože je to samej us special forces, seals, marines, sar apod. něco originálního těžko najít (třeba i jen sas). V Praze ti můžu doporučit domovské hřiště Bullet farm Klecany :D


07 pro 2016, 15:05
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Čus, návrat podle toho, co očekáváš. Kolem mě (Pardubicko) je týmů celkem dost, ale buď to jsou tvrdí militaristé, pro které jsou kropiči lůza a nebo naopak místní kropiči, které to nikam dál moc netáhne, a nějaký kompromis se hledá těžko. A většina je spíš freestyle.
Ale ať to nezní jen negativně. Potkávám teď lidi, kteří se k AS po letech zase vrátili nebo i dost snaživých mlaďasů, takže budoucnost tu určitě je :)

A k tomu Divci u HK- Nemůžu si pomoct, ale je to spíše paintballové hřiště, i když sem tam se tam rád na nějakou odreagovačku zjevím.


07 pro 2016, 15:49
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Já jsem zrovna letos byl letos z osobních důvodů střílet jen třikrát takže těžko soudit XD
Nicméně ano, vše co se řeší okolo AS se přesunulo na FB. Začalo se objevovat více lidí na YT, občas i nějací serióznější. Začínají se objevovat první lidi co natáčí při hře. Což mám v plánu taky, až budu mít druhou kameru :-D
Jak bylo řečeno, akce se teď dělají více soukromě, často jen pro zvané. Veké a známé herní prostory jsou už ohrané. Ale zase se začíná rozmáhat móda hřišť. Objevil jsem po republice pár pěkných míst, kde se o to dotyční starají a uzpůsobují to. Zrovna ty Ketkovice u Brna jsou moc pěkný příklad.
Velké akce ve velkém stylu dělá prakticky jen ASwars. Jsou tu jiné skupiny, ale jejich pojetí není tak megalomanské jako od kluků z Anáče a kvalita organizace je různá. I když je pravda že už jsem slyšel lidi co si stěžují i na ASwars akce, že je to pořád dokola a organizačně jsou protěžováni vojáci a na ostatní se trochu kašle. Je fakt, že minulý rok na Protectoru to bylo za vesničany o ničem.
Pokud se chceš dostat na nóbl akce, je nutné být v nějaké alianci nebo prostě být hodně military. A nebo mít známé. Lidi co berou airsoft jako airsoft a nikoliv jako hardcore military to mají občas těžké.
Kultura jako taková se udržuje víceméně na stejné úrovni. Je ale pravdou, že hodně nováčků se teď rychle nadchne a brzo slušně vyzbrojí a vystrojí.
Stále jsou v módě dlouhé plynovky. Některé nejmenované firmy se snaží tlačit HPA systémy, takže se objevují lidi s hadičkama. V podstatě jen ojediněle se na nějaké akci řeší limity výkonů. Což mě mrzí. Neřeším bezpečnost, spíše poměry aby samopal nestřílel tolik co odstřelovačka či kulomet.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


08 pro 2016, 09:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Za mě ta scéna v ČR jen roste. Minimálně na severu čech, jen za rok 2016 tu vznikly 3 kroužky, ktery jsou zaměřeny na airsoft pro děti (k tomuhle se stavim neutrálně ale budiž) a v partě kde jsme pár týmů, tak lidí jen přibylo.

Co se týká akci tak jsme naopak hodně prostoru ztratili. Tam kde jsme hráli a bylo to všem fuk to buď zbourali, nebo rozestavěli novostavby.

A ofiko hřiště prostě nejsou nebo nepřibyvaji.

Co se týká akcí tak tam mam smíšený pocity. Alfred sice píše o AirsoftWars, nicméně s těma je naprosto tragická komunikace - nejsou schopny ani odpovědět na blbej dotaz jaky zasobníky mužem na jaky akci používat (maji to různě).

Já osobně jsem tenhle rok byl na akcích hlavně od Airsoft Battles a tam to mam 50 na 50. Prostory uměji vybirat suprově, ale jak jsou to akce poblíž prahy jezdí tam jedna určitá sorta dementů, která tu hru obecně zkazí všem. Ale akce kolem Boleslavy a Mimoně byly top.

Co se týká soukromých akcí já to jedině podporuju. Tenhle rok jsem byl na dvou a byly to nejlepší akce co jsem za sezonu hral. První byl čistej survival milsim v obrovský oblasti, ktery byl hlavně o sbírání informací a přeživání. Druhej byla klasická airsoftová střílečka na farmě. Výhodou je prostě to, že tam jsou lidi co se nějak obecně znají a nemáš strach z dementa s přeupovanou zbraní a hlavně ti každej přizna.

Co se tyka HPA tak za mě jen negativna. Jeden kluk s dírou v hlavě za tuhle sezonu mi stačil.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


08 pro 2016, 12:14
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Vitej pardale =)

Taky uz tu nejsem pecenej varenej, ale ibcas se ukazu. Ohledne tveho dotazu to myslim napsali vsichni dost vystizne a vesmes souhlas. Ja osobne jsem na nejakej ofiko verejnej akci byl naposled letos na jare na Lizzardu kde jsme s DPM alli meli svou vesnici. Jo a na podzim na akci jmenem konvoj pegasus, to byla pecka, jinak jezdime svy aliancni akce, takze pri starym.

ze se vsechno souplo na xichtbuuul me drobet m*da ale co pokrok nezastavis no.

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


08 pro 2016, 15:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
NoobsRush píše:
Co se týká akcí tak tam mam smíšený pocity. Alfred sice píše o AirsoftWars, nicméně s těma je naprosto tragická komunikace - nejsou schopny ani odpovědět na blbej dotaz jaky zasobníky mužem na jaky akci používat (maji to různě).

Já osobně jsem tenhle rok byl na akcích hlavně od Airsoft Battles a tam to mam 50 na 50. Prostory uměji vybirat suprově, ale jak jsou to akce poblíž prahy jezdí tam jedna určitá sorta dementů, která tu hru obecně zkazí všem. Ale akce kolem Boleslavy a Mimoně byly top.

Co se tyka HPA tak za mě jen negativna. Jeden kluk s dírou v hlavě za tuhle sezonu mi stačil.


Myslím, že řešit na akcích ASwars zásobníky je zbytečné, neb i když se řekne že mají být tlačáky, tak to nikdo nekontroluje a vesele se kropí...což je nemilé, pokud vezmeš jen čtyři 30ti raný zásobníky do AK XD

AirsoftBattles jsme zkoušeli s týmem dvakrát, úplně nás to nezaujalo...ale to neznamená, že to zase někdy nezkusíme.

Osobně bych HPA taky zakázal, pokud to prostě někdo na začátku nezměří že to má "rozumný" výkon (takže žádné přes 200 atd.) a nezapečetí nějakým způsobem ventil, aby si tam uživatel nemohl přifouknout jak se mu hodí. Ale tuším, že tohle téma se tu někde obsáhle řešilo a diskutovalo co s tím.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


09 pro 2016, 09:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
[quote="Alfred]Osobně bych HPA taky zakázal, pokud to prostě někdo na začátku nezměří že to má "rozumný" výkon (takže žádné přes 200 atd.) a nezapečetí nějakým způsobem ventil, aby si tam uživatel nemohl přifouknout jak se mu hodí. Ale tuším, že tohle téma se tu někde obsáhle řešilo a diskutovalo co s tím.[/quote]

Regulátory se dají bez problému zapečetit většinou elektrikářskou páskou. Pak ale zapečeťujme i kvéry s rychlou výměnou pružiny nebo ty na styl systémy/katany ...

Sám mám dva systémy, na obou mám hodně vytažený výkon.

Ale jak si řekl tohle je furt do kolečka:
Je tu skupina Elektrikářů který nechtějí domů chodit oďobkovaný.
Pak je tu skupina co se stěžuje, že HPA cheatují neboť je většinou přestřelí jak do vzdálenosti tak do přesnosti
Pak je tu skupina které se to prostě nelíbí.
Pak je tu skupina, která prostě závidí nebo si to nemůžou dovolit.
A pak je tu skupina HPAčkářu, který podvádějí, ale ty se najdou všude (i mezi elektrkářemi) a není problém je přeci přeměřit v poli dát jim černý puntík a už je nikam nevzít.


09 pro 2016, 12:16
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Haluziak píše:
[quote="Alfred]Osobně bych HPA taky zakázal, pokud to prostě někdo na začátku nezměří že to má "rozumný" výkon (takže žádné přes 200 atd.) a nezapečetí nějakým způsobem ventil, aby si tam uživatel nemohl přifouknout jak se mu hodí. Ale tuším, že tohle téma se tu někde obsáhle řešilo a diskutovalo co s tím.[/quote]

Regulátory se dají bez problému zapečetit většinou elektrikářskou páskou. Pak ale zapečeťujme i kvéry s rychlou výměnou pružiny nebo ty na styl systémy/katany ...

Sám mám dva systémy, na obou mám hodně vytažený výkon.

Ale jak si řekl tohle je furt do kolečka:
Je tu skupina Elektrikářů který nechtějí domů chodit oďobkovaný.
Pak je tu skupina co se stěžuje, že HPA cheatují neboť je většinou přestřelí jak do vzdálenosti tak do přesnosti
Pak je tu skupina které se to prostě nelíbí.
Pak je tu skupina, která prostě závidí nebo si to nemůžou dovolit.
A pak je tu skupina HPAčkářu, který podvádějí, ale ty se najdou všude (i mezi elektrkářemi) a není problém je přeci přeměřit v poli dát jim černý puntík a už je nikam nevzít.[/quote]

Ano. A pak je tu skupina lidi, ktera byla přitomna u dvou incidentů a ví, že tenhle system je prostě špatny v momentální fázi používání.
https://www.youtube.com/watch?v=mMpP6Oov0UY

Mohl bych to tu omílat dokola, ale uklidnění mi přináší, že v mý oblasti už dva velky pořadatele tenhle system zakázali, takže za mě jedině +
Navíc tenhle trend banovani HPA se začal silně rojit už i v USA, takže je to jen otázka času.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


09 pro 2016, 13:25
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Už jdeme OT, odpověď ti napíšu večer do SZ. Každopádně AS scéna se rozkouskovala - každý si hraje na svém písečku nebo jsou tu ty stálice. :)


09 pro 2016, 14:14
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
No todle bude asi zajimavy :(
EU navrhuje, že zbrojní pas by měl být i na dětské pistolky, airsoft a paintball. Vědecký pracovník promlouvá o převratné směrnici EU o zbraních, jež má odzbrojit občany
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... any-466358


09 pro 2016, 14:39
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Orangutan píše:
No todle bude asi zajimavy :(
EU navrhuje, že zbrojní pas by měl být i na dětské pistolky, airsoft a paintball. Vědecký pracovník promlouvá o převratné směrnici EU o zbraních, jež má odzbrojit občany
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/ro ... any-466358


Počkám si co napíše LEX, protože Parlamentni listy často dost zjednodušují a hrají si na politický Blesk... :-)

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


09 pro 2016, 15:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Je fajn vidět tady zase ty stejné nicky i avatary po 4 letech co jsem tu víceméně nebyl :-)

Docela mě potěšilo co píšete, víceméně kvalitní alianční akce byly už tehdy, na pláckobitce jsem byl naposledy tak v roce 2006, takže to mi vůbec nechybí :-) Díky za info. Docela uvažuju, že se zase vrátím na scénu :-)

BTW: HPA jsem zažíval už i já, i když v ne tak hojné míře asi jako dnes, ale to co na tom videu měl maník na čele jsem vídával na akcích už dávno. Pravda, že vetšinou šlo o upgradnuté snipy, ale kdo zná pojem "Hovězí banda odněkud z východu" (tímto zdravím Krugera, Mitchela a zbytek téhle partičky), tak ví, že tihle lidi měli kvéry (podotýkám AEG), které dávaly 200 m/s už někdy v roce 2007 (tímto zdravím Mitchela a jeho M249 s dvoukilem pružinou, se kterou do mě v místnosti asi z 50 cm vysypal tak dvěstě kulí).


15 pro 2016, 22:25
Profil ICQ
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2017, 14:25
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Ahoj,
všichni chtěl bych se zeptat, když tu mluvíte tedy o AS scéně, je tu nějaký aktivní Brněnský tým, který hledá hráče?

V kategorii týmů jsem se díval, ale tam jsou buď týmy, které jsou prostě už neaktivní. Nebo to není to co bych si představoval.

Hledám nějaký Brněnský AS team, který hledá začínající hráče, je jedno jakou má rekrut zbraň (já osobně mám zálibu v odstřelovacích puškách - vlastním manuální Well L96). Momentálně na koupi výstroje a další výzbroj sice moc nemám, ale to je jen otázka času, než si najdu brigádu. Vím, že hodně týmů hledá taky podle věku a psych/fyz. zdatnosti: věk 18+, psych/fyz - není moc problém.

Takže jen pro shrnutí:
°Hledám aktivní Brněnský AS tým.
°Na zbrani nezáleží.
°Věk 18+.
°Psychická a fyzická zdatnost, řekl bych, v normě.
°Výstroj a výzbroj časem dokoupím.

Předem děkuji, všem
Drunn :)


27 led 2017, 14:15
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Napiš - Malmerg - tady na fóru, ujme se tě, vycvičí, pak utečeš.
EDIT: A prosím moderátora o přesunutí do správného vlákna


27 led 2017, 15:07
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2017, 14:25
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Haluziak píše:
Napiš - Malmerg - tady na fóru, ujme se tě, vycvičí, pak utečeš.
EDIT: A prosím moderátora o přesunutí do správného vlákna



Jak myslíš to, že bych měl utéct? Jakože řeknu půl roku se budeme bavit seznamovat, ale pak mě to omrzí tak "zmizím ze světa"? A nebo, že je to s ním tak hrozné, že lidé po delší době raději odcházejí ?


27 led 2017, 16:29
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Nejde ti poslat SZ tak s tím něco udělej ať tady zbytečně nespamujeme. Napiš mu, on je taková Brněnská stálice, skoro všichni ho znají, ale první co bude dělat je, rozmlouvat ti manuálku. Ale to bych dělal taky na začátek elektrika. Pak plyn/hpa.


27 led 2017, 17:09
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Nema cenu resit pohon (vykon se da nahmat u vseho), je to o lidech a o nahode. I aeg v zakladu kdyz nekomu nabehnes za roh ti ten oblicej rozfasirkuje a vubec to nemusi byt umysl. Pokud nekdo resi pohon mel by teda i resit, ze se nesmi kropit v baraku, ze se nesmi vystrkovat na blind kver z pozad rohu, ze nesmis kropit do temnyho mista, ze s takovym ci makovym vykonem nesmis strilet pod x metru.... a kdejaky chujoviny, ktery mj vetsinou neni mozne uhlidat, kor na nedefinovanem hristi. Nikdo neni krytej 100% a porad to sou zbrane, takze to riziko nejaky diry tam je. Pokud nekomu jsou proti srsti modriny a bebicka tak at zustane na dvorku a papiru, totiz velice casto priroda udela vice bebicek nez kulicka.


28 led 2017, 13:38
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Orangutan píše:
Nema cenu resit pohon (vykon se da nahmat u vseho), je to o lidech a o nahode. I aeg v zakladu kdyz nekomu nabehnes za roh ti ten oblicej rozfasirkuje a vubec to nemusi byt umysl. Pokud nekdo resi pohon mel by teda i resit, ze se nesmi kropit v baraku, ze se nesmi vystrkovat na blind kver z pozad rohu, ze nesmis kropit do temnyho mista, ze s takovym ci makovym vykonem nesmis strilet pod x metru.... a kdejaky chujoviny, ktery mj vetsinou neni mozne uhlidat, kor na nedefinovanem hristi. Nikdo neni krytej 100% a porad to sou zbrane, takze to riziko nejaky diry tam je. Pokud nekomu jsou proti srsti modriny a bebicka tak at zustane na dvorku a papiru, totiz velice casto priroda udela vice bebicek nez kulicka.


Tomu člověku co, na Protectoru tusim, prostřelili tvár, zcela jistě můzeš povídat něco o bebíčkách a modřinách...
Lidem nevadí dostat zásah. Ano, to je riziko a s tím se musí počítat. Za 12 let jsem si na ledascos zvyknul, ale pamatuji si doby, kdy stačilo mit zavřenou pusu, aby člověk nepřišel o zuby. Dneska o ně můžeš přijít i se zavřenou pusou. Mřížku jsem začal tahat ne proto, že bych se tolik bál dostat kuličkou do obličeje, ale že nevěřím v rozum jiných lidí, které neznám. Moje důvěra mě může stát zdraví a to se mi nevyplatí. I proto patřím mezi ty, kteří jsou pro měření výkonů na akcích a navrácení zpět výkonostních poměrů mezi zbraněmi, tedy elektriky s nižším výkonem, poloautomaty a kulomety s vyšším a odstřelovačky s nejvyšším výkonem. Ano, i s M90 lze zranit, ale s M170 je to riziko rozhodně větší, protože slabší zbraň v rukou blbce vždy nadělá méně škody, než silná.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


30 led 2017, 09:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Jenže Alfrede tohle nikomu nevysvětlíš. Standartní reakce lidí s HPA nebo přeupovanejma kverama je "sem nedaval dvacku do kveru aby ste mi to zakazali! Jak to tak bude přestane jezdit celej tym a všichni kteři zname" a většina malych pořadatelu se už cuká.

Já jsem to pro tenhle rok vyřešil jednoduše, za těch par let mam obhlidnuto kam největší prasata jezdi a kam ne a podle toho sem týmu udělal sumář akcí. Raději si zahraju se 40ti lidma v klidu chodící hru a vykropim se pak na neomezeny kam jezdi normalni sorta hráčů.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


30 led 2017, 10:45
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Samozřejmě. Je to pak o tom, proč si dotyčný takovou zbraň pořizuje. Já HPA uznávám jako jednu z nejspolehlivějších variant mechanismu airsoftových zbraní. Fungovalo to v 80. a 90. letech, funguje to i dnes. Ale lidé co HPA používají často jdou po vysokém výkonu. A to mi vadí.

A V tomhle ohledu já rád zkrouhnu všechny, i elektriky i HPA. Na svých akcích proto mám jasně daný limity. Vzhledem k tomu, že na akci jsme měli snad nejvíce dva lidi s HPA, tak to zatím neřešíme. Ale přemýšlíme do budoucna o řešení HPA za pomoci zámků regulátorů, čímž zajistíme že se pak nebude podvádět. Jenže to by znamenalo, že zámky musíme pořídit my (jako organizátoři), jinak to nemá smysl. A to taky něco stojí.

Já se bohužel nechci velkým akcím vyhýbat. Nabízí zase zážitky, které malé akce ne. Ale jezdím s tím rizikem, že tam takoví lidé jsou. Toho jsem si vědom. Nicméně to neznamená, že jsem tomu rád. Já sám si takový systém nikdy nepořídím, stejně jako nebudu mít nikdy automatickou elektriku nad cca 130 m/s. To jsou moje zásady, těch se držím a na okolí nehledím. Když nedostřelím, tak holt nedostřelím. Hraju už moc dlouho na to, abych si své schopnosti dokazoval vysokým výkonem.

Jinak cukání malých organizátorů, i kluci od ASwars začínají třeba dumat na omezeními. Už se objevují zbytečná zranění a problémy, které dříve nebyli. A je otázkou času kdy někdo takových problémů využije a airsoft nám v lepším případě jen nějak omezí, v horším případě zakáží. A nebo zase začne někdo někoho soudit.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


30 led 2017, 11:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Na ASWars ustovky neomezi nikdy, protože jednak tam maji kamarady co maj ustovku přes 170 m/s (sami tohle řekli na MilSim conu) a druhak tam jezděj lidi ze zahraniči, ktery to maj vytahany na jejich legalni maximum.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


30 led 2017, 15:23
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Je samozřejmě otázkou kdy, jak a jestli vůbec je omezí. Ale už jen ten fakt, že toto téma právě oni načnuli, znamená, že se něco děje.
Ano, zohleďnovat musí spoustu faktorů. Kéž by jen kamarády co mají silné zbraně.
Je nutné brát v potaz, že každé omezení může potencionálně ubrat účastníky, což si nemohou úplně dovolit. Na stranu druhou, některé lidi v zahraničí může dost odrazovat fakt, že tady máme péra z gauče a oni sem přijedou tak maximálně se 120 ustovkou. V zahraničí na západ od nás to legálně více jak tuším 130 m/s nemůžeš vytáhnout. A v německu ještě nemůžeš mít automat.
A jak tu někdo řekl, spousta lidí dnes už raději nepojede na takovou akci a raději si budou hrát sami v pár lidech, kde mají jistotu, kdo má co ve zbrani, popř. že má jejich kamarád rozum. I to je možná důvod. Jediná šance jak natáhnout nové/další lidi je přesvědčit je, že tam po sobě lidi střílí když už né s rozumem, tak s rozumnými kvéry.
Na naší Zarague se nám limity už několik let vyplácí. Hráči si je pochvalují. A takový Borderwar, ten už je má také dlouho. I díky limitům zachováš výkony zbraní a rozdíl mezi sniperkou a aeg samopalem.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


30 led 2017, 15:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Fakt je zbytecny resit jen ustovku, kdyz tam je mraky ALE jak sem psal vyse. Pokud by to melo byt fer, museli by mit vsichni zaklad 90-100 s kterym se kdysi zacinalo, tam kdyz te nasype v baraku z metru zadnej stres, 130kou uz kazdyho nasere a krev potece.


30 led 2017, 19:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Súhlas s Alfredom. Pomaly ale isto sa tu však už dostávame znova do tejto témy.
viewtopic.php?f=244&t=15574&hilit=omezení&sid=b2c8cce1ad477597bc4accd077e75734&start=270
Defakto si viacmenej stále stojím za tým čo som tam písal pred pár rokmi a súhlasím s tými ľuďmi čo aj vtedy. Ale tak ako aj v tejto téme tak aj tam proste jeden píše o jablkách, druhý o hruškách..akoby sa niekto ani nesnažil pochopiť o čom píše druhá strana a ešte sa aj prehliadne to v čom nastáva prienik :-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


30 led 2017, 19:39
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Ohľadne úsťoviek
V čechách sa začaly organizovať only GBB akcie po druhom ročníku chlapci zo slovenska povedali že viac neprídu práve kôly tomu že v ČR je výkon vzduchovky normálny a ešte v rukách dementov.

U nás úž roky máme zavedené limity
Automat samonabiacia 450/0,2g
Bolt Action 550/0,2g
Všetci sme si zvykly a neriešime.
Jediný problém je pri zbraniach poháňaných Plynom alebo HPA kde pri meraní s 0,2g BB dochádza k skresleniu údajov o viac ako cca 30 - 40%(zbraň má v skutočnosti pri použití ťažšieho streliva vyšší výkon) zatiaľ nás nie je veľa a zväčša rozumných ale do budúcna to asi bude treba zmeniť.


30 led 2017, 20:41
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
m.ape píše:
Ohľadne úsťoviek
V čechách sa začaly organizovať only GBB akcie po druhom ročníku chlapci zo slovenska povedali že viac neprídu práve kôly tomu že v ČR je výkon vzduchovky normálny a ešte v rukách dementov.


A toto si prosím počul kde? Ja som bol na obidvoch GasAkciách a čo viem tak sa všetkým páčili a dobre sa bavili. Viem že chalani z východu pičovali na Gaswar(tam som nebol) a to kvoli niečomu úplne inému.


30 led 2017, 21:01
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Presne som mal na mysli Gaswar a počul som to od chalanov čo tam boli je pravda že tie úsťovky nebol jediný dôvod bolo tam viac incidentov čo som počul ale najviac im asi vadili jedinci ktorý si malé IQ kompenzovali vysokým FPS lebo ak je čo len trochu pravdy na tom čo my rozprávali inak sa to ani nazvať nedá.

Smutné na tom je že kôly zopár nezodpovedným jedincom trpí celá komunita.


31 led 2017, 17:05
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2017, 14:25
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Airsoftová scéna 2017
Podle mě se každému líbí něco jiného. A pokud, už někdo začne nadávat, že jsou tam de**nti, co si vylepšují svoje EGO velikostí Fps. Tak by jsi měl napřed uvědomit, pokud ho ty střeli natolik "třeba, že bolí", co od toho očekával. Zábavu s trochou modřin, nebo modřiny a zábava se ztratila pět minut po započetí hry.
A pokud, se už fakt najdou **** co to prostě neumí a neumí si nastavit ani normálně zbraň, tak aby si hru užil kdokoliv. Tak by se asi napřed před hrou měl stanovit max Fps. A každá zbraň by měla jít na test, "Ano" i když toto někdy nejde, když je tam více jak 20-30 lidí.
Nevím klk je nejvíce povoleno na AS hrách v Česko nebo na Slovensku FPS u zbraní. Ale i tak jsem člověk, který si chce užit hru a nebudu to nějak přehánět.

--
Pod otázka:
- Vím, že když jsou *samopili* nebo odstřelovačky tak je tam stanoven jiná velikost fps, protože odstřelovači potřebuji dostřeli ta určitou vzdálenost a u ostatních to je spiše do (plácnu) 50 metrů.
- Klk je tedy nejvíce, co jste zažili, stanoven počet Fps u tzv. samopalů a u sniperek?


01 úno 2017, 17:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz